В Німеччині оголосили попередні результати екзит-полів, проведених на виборах у Бундестаг. Про це інформує інформує DW.

виборах у Бундестаг, вибори у німеччині, попередні результати, Меркель, новини
виборах у Бундестаг, вибори у німеччині, попередні результати, Меркель, новини

Дані опитувань на виході з виборчих дільниць оприлюднила низка німецьких соціологічних служб, що виконували опитування на замовлення провідних телеканалів.

За даними інституту Infratest Dimap, який провів екзит-пол і аналіз на замовлення телеканалу ARD, блок ХДС/ХСС, очолюваний Анґелою Меркель, набрав найбільше – 32,9%. На виборах в 2013 році цей блок набрав 41,5% голосів. Меркель після 12 років перебування при владі претендує на четвертий термін повноважень канцлера.

На другому місці – соціал-демократи на чолі з Мартіном Шульцом, які набирають 20,2%. У 2013-му – 25,7%.

На третє місце вперше вийшла право-популістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН) (13,3%).

Далі йдуть: ліберальна Вільна демократична партія (ВДП) – 10,5%, яка може повернутися в парламент, Ліва партія – 9% (2013 – 8,6%) , і партія «Союз-90»/ «зелені» – 9, 3% (8,4%). Решта партій отримують, згідно з прогнозами, менше від 5 відсотків, необхідних для проходження в парламент.

Опитування на замовлення суспільного каналу ZDF дає інші дані, але розподіл місць той самий. За їх даними, у партії Меркель – 33,5%, у соціал-демократів – 21%, у АдН – 13%.

Які з партій зможуть теоретично сформувати склад нового уряду Німеччини, стане зрозуміло лише після опублікування попередніх офіційних результатів виборів. Очікується, що вони будуть оприлюднені в ніч на понеділок, 25 вересня. Своїх кандидатів на виборах в парламент Німеччини висували 42 політичні партії Німеччини.

За даними DW, явка виборців склала 75 відсотків, на попередніх виборах в голосуванні взяли участь 71,5 відсотка виборців.

Політичний оглядач і журналіст Віталій Портников на своїй сторінці в Facebook прокоментував попередні результати виборів у Німеччині.

Нагадаємо, раніше опитування показували, що ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини» вперше в історії може потрапити у Бундестаг за результатами парламентських виборів. Лідер партії Александр Ґауланд називає Крим «споконвічною російською територією» і закликає визнати його частиною РФ.