У квітні подорожчали 77% соціальних продуктів. Лідером подорожчання стала капуста. Додала 43,3% до ціни.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, ціна, соціальних продуктів

Цибуля зросла на 29,7%, буряк — на 16,7%, морква — на 14,9%. Пшоно додало 14,8%, передає Держстат.

«Коли ціна на овочі в Україні була значно нижче від європейської, то коливання вартості було пов’язано з декількома причинами, головною серед яких було розподілення попиту та пропозиції. Коли ціна на вітчизняні продукти зросла до рівня країн ЄС та перевищила їх, а коливання цін стало ще більш значним, то це означає, що в країні зруйновані цивілізовані відносини між державою, виробником, торгівцем та споживачем. Їх необхідно будувати, як це відбудовано в Європі», — пояснює у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Від 0,4% до 4,1% подорожчали м’ясні продукти. Свинина зросла на 4,1%, ковбаса – на 1,4%, філе куряче та морожена риба – на 0,8%, яловичина – на 0,7%, куряча тушка – на 0,2%.

Хліб зріс в ціні від 0,8% до 1,3%. Білий з борошна вищого сорту додав 1,3%, з борошна першого сорту та житній хліб – 1,1%, батон — 0,8%.

Молоко подорожчало на 0,4%, масло – на 0,5%, кисломолочний сир – на 0,7%, а сметана – на 1%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Додон заявив, що домовився про зустріч із Зеленським

На 4,9% зросла вартість картоплі. На 0,8% — ячної крупи, на 0,9% — борошна, на 1,1% — макаронів. Манка подорожчала на 2,8%.

Найбільше у квітні подешевшали яйця — 11%, рис – 1,3%, сало – 1,2%, цукор – 0,7%, гречка – 0,6%.

Фактично за місяць не змінилися в ціні яблука та соняшникова олія.

«За підсумками квітня інфляція у річному вимірі, зросла до 8,8%. У травні ми побачимо сповільнення споживчої інфляції, яка ще більше знизиться у червні. Однак за підсумками 2019-го, як і прогнозувала Асоціація постачальників торговельних мереж наприкінці минулого року, вона становить від 8 до 9%. Що практично співпадає з уточненими прогнозами уряду», — пояснює Олексій Дорошенко.

Овочі борщового набору минулорічного врожаю рекордно подорожчали. Ціни зросли, адже в Україні немає інформації про баланс виробництва, споживання та експорту вітчизняної продукції. Фермери не знають, що сіяти, яка культура буде прибутковою, чи буде попит на зовнішньому ринку.