Терорист «днр» Бенес Айо розповів про важку економічну ситуацію в ОРДЛО, яка перетворилася на злиденну територію з безправним населенням.

терорист, Айо, економічна, днр, ситуація, ОРДЛО, населення

На ситуацію звернув увагу український блогер Денис Казанський. У своєму ролику на YouTube він показав зізнання терориста.

«У нас спостерігається дуже високе безробіття і затримка зарплат на низці підприємств. Зокрема на «Стиролі» і на Донецькому металургійному заводі. Наприклад, на «Стиролі», де зарплату не платили протягом чотирьох місяців, один працівник — молодий хлопець, круглий сирота, прийшов одного разу додому і просто втратив свідомість від недоїдання», — зізнався терорист.

Він також нагадав, що у жовтні в Антрациті, «ЛНР», був страйк у зв’язку з тим, що там місяцями не виплачували зарплати і гірники протягом декількох годин відмовлялися підніматися нагору і виходити з шахти. Зазначається, що ініціаторів цього страйку — близько 17 осіб — звільнили, а учасникам погрожували силовики у камуфляжі.

Казанський, коментуючи провальну економічну ситуацію в ОРДЛО, зазначив, що при цьому на відміну від підконтрольній Україні території у них немає права виходити на акції протесту чи страйкувати.

«Тобто у фашистській нібито Україні, де нібито страшно утискають російськомовних, ці самі російськомовні люди можуть вийти на страйк. А в «народних республіках», які нібито захищають російськомовне населення, у цього самого населення такого права немає», — підсумував блогер.

При цьому терорист також додав, що під владою (ватажка «ДНР» Дениса. — Ред.) Пушиліна, процес монополізації «Донецької народної республіки» значно прискорився.

«Фактично ліквідоване підприємство «Торговий дім Донбасу», яке було підконтрольне Ташкенту (колишній «міністр податків і зборів ДНР» Олександр Тимофєєв. — Ред.) В результаті всі фінансові потоки остаточно переходять до рук російських олігархів», — розповів бойовик.

За його словами, Ташкент встановив контроль над виробництвом в «ДНР» контрафактних сигарет і нелегальним їхнім збутом в Росію.

«Ми бачимо гроші, які могли б витрачатися на наші пенсії, зарплати, розвиток освіти, охорони здоров’я, а вони просто йдуть у кишені зажерливих олігархів. Взагалі контроль над шахтами «ДНР» і «ЛНР» ще з 2017 року здійснює південноосетинська компанія «ВнешТоргСервіс», яка належить українському олігарху з групи Януковича Сергію Курченку, що втік до РФ», — визнав Айо.

За його словами, щомісяця близько 400-500 тис. тонн вугілля з «ДНР» перетікає через «ВнешТоргСервіс» до Росії. Виторг Курченка за деякими даними перевищує $25 млн на місяць. Терорист додав, що фірма Курченка щорічно платить до «бюджету республіки» близько 150 млн рублів.

За словами Казанського, відео демонструє той факт, який визнали самі ж «ополченці» — ніяких «народних республік» немає, а є просто якась територія з безправним населенням, яку грабують олігархи