Один з найбільш секретних об’єктів в Україні – ІЛ-62 – президентський літак, на якому літали Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Віктор Янукович, і потрапити на борт якого мали право одиниці.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, президентський літакЧитайте також: Звільнення Кличка поки не буде, нікому вести засідання Кабміну

Зсередини лайнер вперше був показаний журналістам.

Літак розділений на дві частини. В одній – глава держави. В іншій – міністри. Є курилка.

Оскільки повітряне судно розраховане під далекі рейси, є приміщення, де можна зберігати центнери продуктів – ковбаси, сири, рибу і м’ясо.

У президентський салон могли зайти лише ті, кого звав національний лідер, його двері завжди закрита. У салоні – робочий кабінет з двома столами. Один для роботи, інший для обіду. У тумбочці вино. В ящику – чарки. Телевізор. Відеокасети з радянськими комедіями.

Є і спальня з двома ліжками. Цікава деталь – українські лідери на першому борту літали ногами вперед.

У душовій – ніяких надмірностей.

Між тим цей літак вже вийшов з ладу, і більш як десять років не використовується. У державному музеї авіації вже 5 років просять віддати їм його в колекцію, але поки що марно. В даний час у лайнера розсохлися баки, і транспортувати його доведеться по дорозі. У музеї розробили маршрут.

Раніше повідомлялося, що українське конструкторське бюро «Південне» імені Янгеля, що в Дніпрі, зайнялося розробкою орбітального космічного літака, призначеного для неодноразової доставки на низькі навколоземні орбіти та повернення з орбіт вантажів і космонавтів.