15 листопада в уряді ухвалили рішення щодо жителів окремих районів Донеччини та Луганщини, які прилеглі до тимчасово окупованих територій. Для них збільшили розмір субсидій.

Джерело: фейсбук Ірини Верещук

Кабмін збільшив розмір субсидій для мешканців Донеччини та Луганщини

За словами міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, таке рішення ухвалили, оскільки мешканці прифронтової зони вимушено використовують електричні прибори для обігріву помешкань. Внаслідок бойових дій, ці території опинилися без тепло- і газопостачання.

«Ці домогосподарства змушені витрачати більше грошей на оплату електроенергії», – зауважила Верещук.

Субсидії у 2021 – 2022 роках

Згідно з новою постановою Кабміну, під час опалювального сезону 2021 – 2022 років збільшили нарахування субсидій майже 12 тисячам домогосподарств. Мовиться про суми, в середньому – 2,5 тисячі гривень.

Виділити фінансування на додаткові виплати планують з бюджетної програми Міністерства соціальної політики.

Довідка. Ірину Верещук призначили новою віцепрем’єркою – міністеркою з реінтеграції окупованих територій 4 листопада 2021 року. Український уряд поповнився ще однією «слугою народу».

Розміри субсидій в опалювальний сезон 2021 – 2022 років: коротко

  • Майже 3 мільйони українських сімей зможуть отримати субсидії під час поточного опалювального сезону.
  • Залежно від умов споживання, рівня тарифів і складу домогосподарства, суми допомоги можуть становити від 2 до 5 тисяч гривень.
  • У держбюджеті на 2021 рік Верховна Рада передбачила фінансування субсидій у розмірі понад 12 мільярдів гривень. Із них понад 3 мільярди гривень скерують авансом для виплат у січні 2022 року.
  • Для регіонів із «червоною зоною» врахували зростання на 50% обсягів використання окремих комунальних послуг при нарахуванні субсидій.