Російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу, будуть дійсні лише на території Ростовської області РФ. Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію української розвідки.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Донбас, Російські паспортиЧитайте також: Україна готова відмовитись від Мінських угод: Клімкін зробив гучну заяву

За його словами, російський паспорт для жителів окупованих територій Донецької і Луганської області буде містити примітку “обмежені можливості”, у зв’язку з чим буде дійсний лише на території Ростовської області. У зв’язку з цим, говорить Гуцуляк, зростає невдоволення серед мешканців у ОРЛДО.

Розвідка також повідомляє, що керівництво так званих “Республіканських силових структур” початок здійснення заходів по виявленню осіб, які висловлюють невдоволення особливостями отримання паспортів РФ. З цими громадянами буде проведена “відповідна профілактична робота”.

Разом із цим ворог веде активну пропагандистську роботу з переконання людей у необхідності отримання російського паспорта.

«Окупанти спрощують процедури їхнього оформлення шляхом зменшення кількості довідок, необхідних для реєстрації, у тому числі скасовано обов’язкове нотаріальне засвідчення перекладу українських документів», — додає речник.

На російську пенсію зможуть претендувати тільки ті жителі Донбасу, які мають реєстрацію в РФ.

Глава російського Міністерства праці Максим Топілін розповів про умову, на підставі якої жителям «Л/ДНР», які отримали паспорти РФ, виплачуватимуть російські пенсії, повідомляє в понеділок, 13 травня, РІА Новости.

За словами Топіліна, претенденти на отримання російської пенсії, в першу чергу, повинні зареєструватися на території Росії.

Топілін також запевнив, що виплата пенсій жителям Донбасу не стане проблемою для бюджетів Пенсійного Фонду та Фонду соціального страхування.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями окремих районів Луганської та Донецької областей України.

Путін пояснив, що рішення надавати у спрощеному порядку громадянство РФ жителям українського Донбасу носить чисто гуманітарний характер, «бо ситуацію, що склалася, більше не можна терпіти».

У МЗС України заявили, що Київ не визнає закони щодо спрощеного надання російського громадянства українцям. Також в МЗС пообіцяли асиметричну відповідь Росії.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз не має наміру вводити нові санкції відносно Росії у зв’язку з роздачею паспортів на окупованому Донбасі.

Про це стало відомо у Брюсселі. Там міністри закордонних справ держав-членів ЄС зібралися для відзначення 10 річниці Східного партнерства.