Президент Володимир Зеленський учергове закликав українців перебувати вдома в умовах карантинних заходів з протидії поширенню коронавірусу.

Про це він сказав у відеозверненні в п’ятницю.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick епідемія, карантин, Володимир Зеленський

«Дорогі українці, егоїзм — це побратим коронавірусу. Сьогодні ми не маємо права думати тільки про власні потреби і не можемо допустити, щоб мільйон українців захворів одночасно. Такого не витримає жодна медична система, жодної країни.

Наше спільне завдання — максимально зменшити поширення коронавірусу. І найкращий спосіб для цього — бути вдома. Цим ви піклуєтесь про тих, хто в зоні ризику», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комендантська година, продукти за картками, заборона вечірок, — радник міністра внутрішніх справ Варченко прогнозує надзвичайний стан

«Сьогодні подзвонив своїй мамі. Усі ці дні дуже прошу її залишатися вдома. І всі ці дні вона не дуже слухається. Каже: «Краще за мене ніхто не вибере потрібні продукти». Але врешті-решт мені вдалося її переконати. І мама погодилася не виходити з дому без зайвої потреби», — розповів президент та звернувся:

«Друзі, зателефонуйте своїм батькам, бабусям, дідусям. Привезіть їм усе необхідне або замовте їм онлайн-доставку продуктів та ліків. Навчіть їх і самих замовляти таку онлайн-доставку. Зробіть усе, щоб мінімізувати їхні виходи на вулицю і контакти в магазинах, банках та на пошті. Попросіть їх залишатися вдома. Не давайте вірусу шансів».

У 56-річного житомирянина, який повернувся з Австрії, лабораторні дослідження підтвердили наявність коронавірусу 19 березня. Загалом в Україні кількість хворих зросла до 26. Померли троє людей, усі жінки.