Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ невідкладно поінформувати Раду Європи та Організацію Об’єднаних Націй, що Національне антикорупційне бюро України може прямо співпрацювати й контактувати з антикорупційними органами інших держав.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, співпраця з закордоном, НАБУ, антикорупційне бюроЧитайте також: Призначений на посаду начальника УДО “кіборг” обіцяє ламати систему

Зеленський зазначив, що за законом «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділено повноваженнями центрального органу з міжнародної співпраці у розслідуванні кримінальних проваджень.

Тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

Читайте також: Сьогодні Рада розгляне відставку Володимира Гройсмана

«Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася», – заявляє прес-служба президента.

Зеленський доручив невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року НАБУ центральним органом (разом із Міністерством юстиції та Генеральною прокуратурою) у сфері міжнародно-правової співпраці у кримінальних провадженнях, «надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна»

Читайте також: Законопроект Зеленського про імпічмент: подробиці