Путін погодився на обмін полоненими з Україною тільки тому, що наша Служба безпеки затримала та вивезла до Києва Володимира Цемаха.

Про це говорить публіцист Віталій Портников.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Путін, Цемах, обмін полоненими

Єрофеєв і Александров, яких обміняли на Савченко, вже мертві – ЗМІ

«Його свідчення на процесі щодо знищення малайзійського «Боїнгу» могли значно ускладнити життя російського політичного керівництва на довгий час. Кремль зараз активно готується протидіяти будь-яким серйозним висновкам слідчої комісії, що розслідує цю трагедію. Поки Цемах був в ОРДЛО і не давав свідчення у Києві, росіяни не мали жодного бажання звільняти українців. Тому дуже дивно, коли хтось питає, чому Зеленському вдалось повернути наших громадян додому, а Порошенко цього зробити не зміг. У цьому звільненні немає жодної заслуги чинного президента України. Він був просто інструментом для вивезення Цемаха на територію РФ», — вважає експерт.

За його словами, зараз відбувся не обмін 35 на 35, а обмін українців на одну єдину особу.

«Путін не готовий до компромісів чи конструктивних перемовин. Володимир Зеленський став просто засобом для досягнення цілей Кремля. Він або не хоче, або не може усвідомити свою роль. Реальними героями, які зробили цей обмін можливим, були українські військові та працівники СБУ, які провели блискучу операцію та доставили Цемаха до Києва», — пояснює Віталій Портников.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов буде дисидентом. Герой українцям не потрібний

Зеленський зараз хоче якнайшвидше виконати свої передвиборчі обіцянки. Путін використовує це, каже він.

«Якщо б наш президент продовжував консультації щодо обміну, тоді нервувати почав би Путін. Йому він був потрібен значно більше. Для нього мова йде про реальні вироки та можливе обмеження свободи. Від знервованого Путіна можна було б досягти значно більше поступок. Наступний етап, про який говорить Зеленський, — закінчення війни. Він хоче якнайшвидших домовленостей із РФ. Путін, навпаки, вже нікуди не поспішає. Тож може добитися від Зеленського таких поступок, які критично зашкодять українській державності. Зможе обіграти нашого президента та поставити під сумнів саме функціонування України», — додає публіцист.

7 вересня відбувся обмін затриманими громадянами між Україною та РФ у форматі «35 на 35».