Парламент Нідерландів підтримав пропозицію CDA (Християнсько-демократичної партії) щодо додаткового розслідування причин, через які Україна не закрила повітряний простір над Донбасом під час бойових дій 2014 року.

Про це написав у Twitter депутат від CDA Кріс ван Дам.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, Нідерландів, МН-17, додаткового розслідування

«Пропозицію щодо подальшого розслідування того факту, що не був закритий повітряний простір над Україною, щойно схвалили одноголосно», — сказав парламентар.

За словами голови МЗС Стефана Блока, таке розслідування — непросте завдання, тому що потребує співпраці Росії. «Йдеться також про їх повітряний простір», — сказав він.

 

В 2015 році Нідерландська рада безпеки заявила, що Україна повинна була закрити свій повітряний простір, аргументуючи це тим, що тоді рейс MH17 мав би обрати інший маршрут до Куала-Лумпура, і літак не збили б.

Як зазначив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, Києву немає чого приховувати, і український уряд готовий надати всю необхідну інформацію. Водночас посол вказав, що це розслідування відволікатиме від пошуку винуватців.

Заклики про розслідування ролі України вже звучали в парламенті Нідерландів в 2018 році. Тоді партії CDA і SP, що знаходилися в опозиції, виступили за те, щоб відповідальність за катастрофу поклали частково і на Україну. Зараз CDA входить в правлячу коаліцію з партією прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це — Сергій Дубинський (позивний «Хмурий»), Ігор Гіркін (позивний «Стрелок»), Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), Леонід Харченко (позивний «Кріт»). Також підозрюваним визнали колишнього бойовика «ДНР» Володимира Цемаха.

Суд над підозрюваними у збитті малайзійського «Боїнга» розпочнеться у березні 2020 року.

Нідерланди сказали, що думають про передачу до Росії в рамках обміну утримуваними з Україною Володимира Цемаха, колишнього бойовика угруповання «ДНР» і чільного з затриманих наразі осіб, причетних до операції збиття 2014 року над окупованою частиною Донбасу авіалайнера рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», унаслідок чого загинули 298 людей.

Як заявив у листі до парламенту Нідерландів міністр закордонних справ країни Стеф Блок, він глибоко шкодує з приводу рішення Києва. Як мовиться в листі, що його цитує Агентство «Франс-прес», уряд Нідерландів контактував із українською стороною «кілька разів і на найвищому рівні» в намаганні відвернути передачу Цемаха Росії.