Центральна виборча комісія прийняла порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

Документ передбачає подання заяви про зміну місця голосування через електронну форму, а також через уповноважену особу.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, місця голосування

Читайте також: Зеленський – світу: Я не почну війну на Донбасі, вибори – після виведення бойовиків

Відповідно до нової редакції документа, тимчасово змінити місце голосування, окрім зареєстрованих виборців, можуть і громадяни, які не мають прописки.

Зміна місця відбувається як лише на перший тур виборів, так і одночасно на обидва.

Також виборець може подати письмову заяву через уповноважену особу, оформивши нотаріально завірену довіреність.

«У письмовій заяві зазначається прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, виборча адреса, вид та назва виборів, дата їх проведення, адресу перебування громадянина в день виборів та/або номер виборчої дільниці, на якій виборець хоче голосувати. Також заявник вказує причину зміни місця голосування. У заяві виборця, який не може пересуватись самостійно, обов’язково вказується адреса, де він перебуватиме у день виборів», — йдеться у повідомленні.

Крім того, виборець може подати заяву про зміну місця голосування через електронний сервіс на сайті Центральної виборчої комісії з використанням електронного підпису.

Виборець також може відкликати свою заяву про зміну місця голосування, не пізніше за 5 днів до дня голосування.

Прийнятий порядок розповсюджується лише на вибори президента та народних депутатів.

  • У Державному реєстрі виборців повідомили, що місце для голосування на парламентських виборах тимчасово змінили близько 200 тис. осіб.