Міністерство охорони здоров’я України від імені заступника міністра Олександра Лінчевського принесло вибачення за його слова про неефективне лікування онкохворих за кордоном.

Про це повідомляють на сайті відомства.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, МОЗ, онкохворі, Олександра ЛінчевськогоУкраїнське МОЗ, коментуючи висловлювання заступника міністра Олександра Лінчевського про неефективність лікування онкохворих за кордоном, наголосило, що вартість проведення операцій там вища для українців, ніж для європейців.

«Лінчевський приносить вибачення за емоційні вислови, неприпустимо невдало використані під час його доповіді для опису проблеми, що зачіпає надто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких та небайдужих громадян», – ідеться у зверненні.

МОЗ також назвало успішними результати роботи програми «Лікування громадян України за кордоном».

«За останні два роки відправлено на лікування в півтора раза більше пацієнтів, ніж за попередні шість років сукупно. Перебування пацієнтів у черзі скоротилося з року до місяців, іноді тижнів. Формується мережа перевірених і надійних світових клінік-партнерів, із якими йде системна співпраця. Шанс на продовження життя отримують більше 75% пацієнтів», – зазначили у відомстві.

За його даними, вартість проведення операцій для українців за кордоном вища за «такі самі операції для європейців».

«Українці були вимушені брати участь у цій програмі, оскільки за відсутності прогресу в розвитку власної трансплантології в Україні програма лікування за кордоном була та поки що лишається єдиним шансом пацієнтів на продовження життя», – пояснили в МОЗ.

Чиновники вважають, що подальше збільшення бюджетів програми «є недоцільним і додаткові ресурси мають бути направлені на розвиток національної програми: насамперед, освіту українських медиків за кордоном і пілотні проекти із трансплантації в Україні».

«У той самий час міністерство не припиняє направляти громадян України на лікування за кордон, поки трансплантологія в Україні не почала працювати», – підкреслили у відомстві.

Під час виступу в Рахунковій палаті України Лінчевський назвав «нульовою» ефективність програмилікування хворих за кордоном. «Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів», – заявив заступник міністра.