На думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, можливість отримати від Міжнародного валютного фонду до кінця 2020 року два транші за програмою Stand by втрачена, треба намагатися отримати один.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, МВФ, транш, Сологуба

Кабмин обнародовал таблицу, кому добавят, а кому урежут в бюджете-2021. Слуги народа???!!!

«Те, на що ми зараз можемо орієнтуватися і старатися зробити — це до кінця року отримати транш МВФ… Скоріше за все, як і у 2018 році (транш — ред.) буде прив’язаний до прийняття бюджету. Тобто ми вже кажемо, умовно, у листопаді», — цитує видання слова Сологуба.

За словами Сологуба, НБУ пропонував уряду формувати проєкт державного бюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж, зокрема, інфляція 7,3% і середньорічний курс 29,1 грн/$. Він додав, що закладений Кабміном дефіцит держбюджету 6% ВВП суперечить принципу контрциклічності, закладеному у програмі з МВФ, і викликає сумніви щодо можливості його фінансування.

Сологуб також нагадав, що інші програми міжанродної підтримки Україні також прив’язані до програми з МВФ.

За його словами, затримка з міжнародним фінансуванням пов’язана зі зміною на початку липня голови НБУ Якова Смолія, який подав у відставку через політичний тиск.

За словами Сологуба, НБУ фактично повернувся у ситуацію 2015 року, у якій він уже був, коли кредит довіри від МВФ треба було набувати «практично з з нуля», на що йде приблизно 6-9 місяців.

Довіру Міжнародного валютного фонду необхідно буде відновлювати з нуля.

За словами Сологуба, в даний момент Україна знову опинилася в ситуації 2015 року. І на те, щоб залагодити з МВФ питання довіри, йде близько 6-9 місяців.

“І причому під час цих 6-9 місяців повинен бути clean track record (хороший послужний список, – Ред.)”, – уточнив він.

Також заступник голови НБУ говорив, що можливість отримати транш від МВФ до кінця 2020 року вже втрачено.

У МВФ вже заявляли, що запорукою співпраці з Україною було зобов’язання держави створити ефективну систему протидії корупції.

  • Депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель заявляла, що голосування за кандидатів до конкурсної комісії з обрання голови САП ставить під питання підтримку України ЄС і МВФ.

У Європарламенті заявили про загрозу безвізу через відбір керівника САП

Зеленський: До кінця року відчуємо поліпшення

  • Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд  10 червня схвалив надання Україні $5 млрд у межах кредитування за програмою stand-by терміном на 1,5 роки.
  • Україна офіційно  отримала перший транш МВФ у розмірі $2,1 млрд грн 12 червня.
  • До кінця року Україна розраховує на $700 млн Cвітового банку, $1,4 млрд від МВФ та 1,2 млрд євро за новою програмою макрофінансової допомоги від ЄС, кажуть у Мінфіні.
  • За словами постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, МВФ має намір продовжити співпрацю з Україною у межах програми stand-by, однак коли очікувати наступний візит місії, яка має оцінити прогрес уряду та НБУ у виконанні вимог фонду, — досі не відомо.
  • 21 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав МВФ почати роботу місії в Україні в онлайн-режимі.