У середу, 1 грудня, президент Володимир Зеленський виступив із посланням до Верховної Ради.

Депутати з фракції «Слуга народу» одягнули білі футболки з написом «За президента! Проти олігархів».

Зеленський виступав 42 хв. Під час виступу «слуги» постійно підіймалися з місць, аплодували 61 раз.

Депутати від «Європейської солідарності» прийшли у футболках із зображенням Зеленського і керівника Офісу президента Андрія Єрмака з написом: «Хто з них кріт?».

На вулиці силовики перекрили урядовий квартал, поліція вишукувалась під Верховною Радою біля кожного під’їзду.

Пропонуємо найцікавіше зі сказаного президентом.

Про перемовини з РФ

«Ми повинні сказати правду. Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією і наразі це визнали всі. Всі зовнішні партнери, а деякі внутрішні це не визнають»

Про окупований Крим

«Ми повернули Крим у світовий порядок денний. Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації»

Про ЄС

«Наша мета – імплементація угоди про асоціацію. Загалом виконано майже 60% усіх зобов’язань України за угодою, причому 25% із них – лише цього року»

Про Ріната Ахметова

«Політики працюють на 100% громадян, а не на 20% ВВП одного громадянина»

Про економічний паспорт українця і олігархів

«До 10 грудня я вношу законопроєкт про економічний паспорт українця. Відповідно до нього, плата за використання наших надр накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України. Після досягнення повноліття діти зможуть використати ці гроші для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла. Завдяки цим двом законам нарешті наші олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє наших дітей. Я їх вітаю»

«Ми розпочали систему боротьбу з олігархами. Україна в цій боротьбі переможе. Україна з цим закінчить»

Судова реформа

«Тут пишатися поки немає чим. Ми тільки на початку цього складно шляху»

20 тис. грн середньої зарплати

«Середня заробітна плата у доларовому еквіваленті перевищила 500 доларів на місяць. З 1 січня вона становитиме мінімум 20 тисяч гривень, а середня зарплата лікаря буде 24 тисячі»

«Українська мрія»

«Незабаром ми запускаємо програму «Українська мрія», за якою кожен громадянин нашої держави, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні»

Множинне громадянство

«Важливим для українців, що мешкають у США, Канаді, ЄС, є питання множинного громадянства. Сьогодні вношу відповідний законопроєкт на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів. Вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не просто людьми українського походження, а українського громадянства. Рівними українцями»

Перепис

«Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple вже у лютому 2023 року»

810 мостів

«Ціль на два наступні роки — 15 тисяч кілометрів доріг. Плануємо з’єднати береги по всій Україні ще 810 мостами і мостовими переходами, серед яких Кременчуцький та Ямпільський мости»

Житло військовим

«Наступного року повністю закриємо чергу на квартири для всіх ветеранів війни на сході країни. Одразу після ветеранів розпочнемо такий самий процес для всіх наших військовослужбовців»

Будівництво дронів

«Розпочинаємо будувати воєнний завод з виготовлення сучасних дронів»

26 листопада на пресконференції Зеленський заявив, що має інформацію про підготовку на 1-2 грудня спроби державного перевороту. Також сказав, що у війну проти України втягнули Ахметова. Після сказаного СБУ відкрила кримінальне провадження.

Нагадаємо, Конституцією України передбачено, що до повноважень президента належать звернення зі щорічними та позачерговими посланнями до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У посланні викладається позиція глави держави з основних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики, або інформація про важливі рішення, прийняті ним відповідно до конституційних повноважень

Згідно з Регламентом Верховної Ради, після закінчення виступу президента України запитання йому не ставлять, а головуючий на пленарному засіданні оголошує перерву або про закриття засідання.