У Росії в космічній промисловості стався безпрецедентний скандал – генеральний директор Науково-дослідного інституту космічного приладобудування (НДІ КП) Юрій Яскін виїхав за кордон нібито у відрядження, а пізніше надіслав звідти заяву про звільнення «за власним бажанням».

Про це пише «Комерсант» з посиланням на топ-менеджерів підприємств оборонної промисловості РФ.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Роскосмос, Юрій Яскін

Яскін у квітні виїхав у Європу нібито в службове відрядження. Його від’їзд стався на тлі початку роботи на підприємстві служби внутрішнього аудиту «Роскосмосу». В компаніях, які співпрацюють з НДІ КП, про його від’їзд нічого не було відомо. Топ-менеджерам компаній дали розпорядження направляти робочу кореспонденцію на ім’я іншої особи, при цьому причина не називалася.

Як з’ясувалося, зміна керівництва в НДІ КП сталася на тлі серйозного «розбору польотів», яким тепер займаються співробітники ФСБ. У правоохоронних органах розповіли журналістам, що Яскін отримав дозвіл на відрядження в європейську країну і відповідний відділ на підприємстві видав йому закордонний паспорт. Однак по закінченню терміну нібито відрядження, Яскін надіслав у «Роскосмос» заяву про звільнення.

У космічній корпорації звільнення директора НДІ КП «за власним бажанням» підтвердили, уточнивши, що він покинув посаду 17 квітня, а 13 травня підприємству призначили нового керівника.

Тепер «Роскосмос» і спецслужби з’ясовують, що змусило Яскіна покинути країну і звільнитися, перебуваючи, за деякими відомостями, в Греції.

Хто такий Юрій Яскин
Яскин народився в Москві в 1967 році. Він закінчив Московський технічний університет зв’язку та інформатики за спеціальністю, має ступінь кандидата технічних наук.

Він працював в структурі Науково-дослідного інституту космічного приладобудування з 1997 року, в 2012 році став генеральним директором і головним конструктором інституту.

У квітні Яскин отримав дозвіл на робоче відрядження в одну з європейських країн. Після закінчення терміну відрядження він не повернувся. Джерела «Комерсанта» повідомляють, що він був помічений в Греції.

«Ймовірно, він побоювався, що будуть розкриті факти розкрадань і виведення бюджетних коштів, тому вирішив покинути країну до початку розгляду по суті», – заявив один із співрозмовників.