Засудженого в Росії кримського активіста Майдану Олександра Костенко випустили на свободу. Про це повідомила координатор проекту «Росузнік» Яна Гончарова у Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Олександра Костенко, політв’язень«Мінус один політичний в’язень, майже забутий Україною. Костенко звільнився з колонії в Кірово-Чепецкє», — пише Гончарова.

Костенка затримали в Сімферополі у лютому 2015 року співробітники спецслужб Росії.

 За версією російського слідства, 18 лютого 2014 року в ході «масових заворушень» в Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут».

Активіст начебто кинув камінь у бійця «Беркуту».

Після анексії Росією Криму, «суд» анексованого півострову вирішив, що дії Костенко були спрямовані на «насильницьке повалення конституційного ладу в Україні».

Гончарова додала, що хоча політв’язень став «громадянином Росії в Криму», паспорт він все одно не отримав.

Також силовики стверджували, що він без дозволу, незаконно зберігав удома нарізну зброю. Костенко не визнає звинувачень.

Костенка заарештували у Криму 8 лютого 2015 року.

За даними захисту, перед затриманням його викрали співробітники ФСБ, били, катували струмом і зламали руку. Потім, за словами адвоката, Костенка били в СІЗО його співкамерники.

15 травня Київський районний «суд» Сімферополя засудив українця до чотирьох років і двох місяців тюремного ув’язнення за «навмисне заподіяння легкої шкоди здоров’ю» співробітника кримського спецпідрозділу «Беркут» під час протестів у Києві та незаконне зберігання «основних частин вогнепальної зброї».

26 серпня адвокат кримчанина Сотников повідомив, що строк ув’язнення скоротили на чотири місяці.

Звільнений після відбування покарання в Росії кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко з консулом України прямує до українського посольства в Москві, повідомляє омбудсмен Людмила Денісова.

«Наразі він вже під захистом української влади. Олександр перебуває з консулом України і вони прямують до Москви в посольство України в РФ. Він під юрисдикцією нашої країни. Я на зв’язку з консулом, тримаю ситуацію під контролем», – написала Денісова у Facebook 3 серпня.