Європейський парламент підтримав жорстку доповідь з приводу майбутніх відносин Європейського Союзу з Росією.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

Повний текст документа ще не оприлюднили. При цьому в повідомленні про прийняття йдеться, що в документі закликають розрізняти російський народ і російську владу, підтримувати російське громадянське суспільство і демократичні тенденції в країні, однак позбавлятися від енергетичної залежності від РФ, протидіяти потокам брудних грошей і проявляти готовність вводити економічні санкції.

[pro_ad_display_adzone id=»99099″

На підтримку прийнятого документа проголосували 494 європейських парламентарія, проти були 103, а утрималися 72. Сьогоднішня російська влада названа в доповіді “стагнуючою авторитарною клептократією”, яка очолюється” довічним ” президентом, оточуваним олігархами.

Також Європарламент закликав до партнерства зі Сполученими Штатами та іншими державами-однодумцями для того, щоб створити противагу Росії і Китаю в їх спробах ослаблення демократії і дестабілізації Європи.

Крім того, держави ЄС закликають продовжувати підтримувати держави “Східного партнерства”, включаючи Україну і сприяти проведенню реформ в регіоні, що буде підштовхувати і Росію до демократичних змін.

Європарламент також закликав держави Євросоюзу зменшити свою енергозалежність від російської нафти, газу та іншої сировини як мінімум до того часу, поки при владі в РФ перебуває Володимир Путін.

У документі закликають не визнавати прийдешні вибори в російський парламент, тому що вони будуть проводитися з порушенням міжнародного законодавства і демократичних принципів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав документ добрим і оцінив його позитивно. Він підкреслив, що документ говорить про неможливість нормальної співпраці з Росією, поки вона веде гібридну війну і агресивну політику проти країн ЄС і Східного партнерства, а територіальна цілісність України, Грузії та Молдови не відновлена.

При цьому прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що доповідь Європарламенту “викликає жаль”, тому що в ньому не йдеться про необхідність налагодження діалогу. А в російській Держдумі назвали прийнятий документ “черговим прикладом непотрібних порад”.

  • У липні 2021 року Європейський Союз в черговий раз продовжив економічні санкції проти Росії за невиконання Мінських угод.
[pro_ad_display_adzone id=»99099″