В Україні після 22 лютого закінчується 90-денний термін пільгового оформлення автомобілів на європейській реєстрації. Після цієї дати особливі умови розмитнення продовжувати не будуть.

євробляхи, штрафи, оформлення, пільгове

Про це заявила глава комітету з питань податкової і митної політики, нардеп від БПП Ніна Южаніна. Вона різко відкинула будь-які варіанти, де можливий такий поворот подій.

«Норми приймали дуже складно. Важко було знайти компроміс з людьми, які були категорично проти надання пільг. Ті, хто хоче розмитнити авто, у встановлені законом терміни встигне це зробити. Ніяких розмов про продовження, перенесення або зміну цих термінів бути не може», — зазначила Южаніна.

До того ж вона нагадала про саботаж реалізації нових законів, зокрема, з боку співробітників митниць.

На третій тиждень, після того як вони вступили в силу, велика кількість машин поїхала на розмитнення. Ще протягом четвертого тижня роботу саботували деякі митниці, влаштувавши змову між митними постами і брокерами. Підігрівали цей саботаж люди, для яких це раніше був бізнес» , — прояснила голова парламентського комітету.

Відзначимо, що пільговий період, протягом якого можна заплатити на 50% менший акцизний податок, добігає кінця 22 лютого, а 24 травня закінчиться так званий перехідний період, протягом якого «евробляхери» можуть вільно пересуватися на єврономерах.

Є кілька способів, що робити з такими авто після закінчення зазначеного періоду:

Легалізація авто через розмитнення. Він підходить і тим, хто планує залишити транспортний засіб собі, і тим, хто хоче машину продати.

Автомобіль можна вивести за кордон і залишити там, оскільки для ввезення його в Україну доведеться сплатити митний платіж або заставу. Іноді платіж майже дорівнює вартості розмитнення.

«Евробляху» можна здати на металобрухт або утилізувати. Такий варіант підійде власникам старих авто або побували в ДТП. Збагатитися не вийде, але можна врятувати кілька тисяч гривень.

Авто можна розібрати і продати придатні для використання запчастини. Повністю повернути вартість машини не вийде, але це вигідніше, ніж просто здати «залізного коня» на металобрухт.

У водіїв «евроблях» є не більше трьох місяців на те, щоб вибрати найбільш прийнятний для себе варіант. При цьому точно не варто залишати авто у дворі багатоповерхівки або на узбіччі дороги.