Сьогодні, 25 листопада, Євросоюз порекомендує дев’ятимісячний термін дії сертифікату про вакцинацію проти COVID-19 для поїздок до блоку, а також запропонує приділяти пріоритетну увагу щепленим мандрівникам.

Про це пише Bloomberg з посиланням на чернетку документа.

Іншими словами, передбачається, що бустер (третя доза) буде потрібний через дев’ять місяців після другої дози.

Як додатковий запобіжний захід запропоновано впровадити обов’язковий ПЛР-тест для всіх, хто щеплений схваленими ВООЗ, але поки не схваленими єврорегулятором ЕМА вакцинами, а також для перехворілих.

Читайте також: 25 мільйонів доз щорічно. Україна уклала із Pfizer контракт на закупівлю вакцини від COVID-19

За даними агентства, Єврокомісія закликатиме країни ЄС відкритися з 10 січня для всіх, хто щепиться вакцинами, схваленими ВООЗ, а не лише ЕМА.

Переглянуті правила також, пише Bloomberg, дозволять подорожувати до ЄС дітям 6-17 років з негативним ПЛР-тестом, навіть якщо вони не вакциновані. Країни ЄС можуть вимагати додаткового тестування після в’їзду, карантину чи самоізоляції.

Пропозиції будуть надіслані країнам-членам на затвердження.

Читайте також: Скільки заробляють фарм-гіганти, які випускають вакцину проти коронавірусу

Оскільки кількість випадків захворювання продовжує зростати по всій Європі, з 1 березня ЄС має намір скасувати випуск «білого списку» країн, звідки пускать усіх мандрівників незалежно від статусу вакцинації. З весни звідки завгодно в’їхати в блок зможуть вакциновані й мандрівники, які одужали від COVID-19, які мають COVID-сертифікат ЄС або еквівалентну перепустку.

Уряди країн ЄС наполягають на тому, щоб блок згладив різницю у правилах в’їзду. Різні країни застосовують різні підходи до того, що і як довго вважати дієвим COVID-сертифікатом, і що робити з бустерами.

  • Наприкінці серпня 2021 року у застосунку Дія з’явилися COVID-сертифікати.
  • На 18 листопада Дія не видала понад 1 млн сертифікатів через помилки.
  • Вакцини проти COVID-19 викликали у людей «хибне почуття безпеки», переживають у ВООЗ.
  • Днями Україна у меморандумі з МВФ зобов’язалася до кінця року вакцинувати 17 млн громадян.