Російські спецпризначенці ГРУ Євген Єрофеєв та Александров, яких у 2015 році затримали у зв’язку з війною на Донбасі, а у 2016-у обміняли на Надію Савченко, сьогодні вже мертві.

Про це в ефірі телепрограми «ТСН.Тиждень» розповів журналіст телеканалу ТСН Андрій Цаплієнко.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ГРУ, Росія, Савченко, Єрофеєв та Александров

Варто зазначити, що це вже не перше повідомлення про смерть цих російських військовослужбовців.

Читайте також: Фігуранти списку обміну полоненими вже звільнені й помилувані указами Зеленського, — адвокат Рибін

Де зараз російські військові Єрофеєв і Александров, яких обміняли на Надію Савченко? Їхні адвокати стверджують, що з ними все в порядку. Але, за моїми даними, Єрофеєва хтось зарізав прямо у нього вдома. А Александров виявився в Сирії і майже відразу – серед бойових втрат,
– зазначив ведучий.

Раніше про смерть Єрофеєва заявляв інший полонений російський військовослужбовець Віктор Агеєв.

Російські військовослужбовці, низка відомих шпигунів і терористів: кого Україна передає в РФ

Як розвивалися події з російськими ГРУшниками

Єрофеєв та Александров – кадрові російські військовослужбовці, які служили в третій гвардійській бригаді спеціального призначення ГРУ, яка дислокується в Тольятті і вважається «елітою російської розвідки». Росіяни були затримані 16 травня 2015 року біля міста Щастя на Луганщині.

Під час бою з українськими військовими Єрофеєв і Александров отримали поранення, після чого потрапили в полон.

Згодом судді Голосіївського райсуду Києва визнали їх винними у веденні агресивної війни за попередньою змовою, сприянні терористичній організації, і здійсненні теракту. Їх засудили на термін 14 років з конфіскацією майна.

25 травня 2016 відбувся обмін затриманої росіянами на Донбасі і політв’язнем в РФ Надії Савченко на росіян, яких відправили в Москву.