Кабінет міністрів України ухвалив рішення змінити керівництво державних енергетичних компаній, серед них – керівництво «Нафтогазу» та Укренерго.

Таке рішення – політичне. Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час спільного з керівництвом «Нафтогазу» брифінгу з питань переговорів про транзит газу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Кабмін, Нафтогаз, Укренерго, змінити керівництво

Цікаво: Без контракту з РФ у лютому та березні можуть виникнути проблеми з газопостачанням, – Оржель

Оржель додав, що чинні керівники можуть взяти участь у конкурсі, якщо у них буде відповідне бажання.

Ухвалено політичне рішення про зміну керівництва та початку конкурсів на всі стратегічні компанії,
– пояснив він.

Міністр підтвердив, що рішення стосуватиметься і керівництва «Нафтогазу».

Зазначимо, напередодні Міністр енергетики звільнив голову Енергоатому Юрія Недашковського.

Можлива зміна керівництва «Нафтогазу»: що треба знати

  • 6 березня під час засідання уряду тодішній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління «Нафтогазу». Тоді Коболєв відповів, що таке рішення уряду не відповідає чинному законодавству.
  • Наглядова рада «Нафтогазу» 13 березня надіслала уряду пропозицію продовжити з головою правління Андрієм Коболєвим контракт до 22 березня 2020 року та зменшити йому зарплату у 2 рази.
  • Уряд натомість звузив повноваження наглядової ради «Нафтогазу». Тепер питання звільнення та призначення керівництва компанії є прерогативою уряду.
  • Зокрема, відповідно до нового контакту, умовою продовження контракту з правлінням «Нафтогазу» є збільшення обсягів видобутку газу та успішне проведення розділення «Нафтогазу» на 2 компаній відповідно до європейського законодавства.

 

Що треба знати про Андрія Коболєва і «Нафтогаз»?

Голова правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014 року. З 1999 по 2002 роки Коболєв працював консультантом з питань управління в українському підрозділі міжнародної консалтингової та аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC).

Спеціалізувався на питаннях стратегічного управління і корпоративних перетворень.

З 2002 по 2010 роки працював на різних посадах у «Нафтогазі». Зокрема, займався роботою у департаменті корпоративних фінансів та цінової політики, а також був радником голови правління.

25 березня 2014 року розпорядженням Кабінету міністрів був призначений главою правління НАК «Нафтогаз України» замість Євгена Бакуліна.