Ексначальник бригади протиповітряної оборони терористичної організації «ДНР» з міста Сніжне Донецької області Володимир Цемах зізнавався в інтерв’ю, що був свідком падіння малайзійського «Боїнга» MH17, збитого російськими найманцями в липні 2014 року.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, донбас, Боїнг, Бук, Володимир Цемах

Вивезений з окупованого Сніжного співробітниками СБУ бойовик Володимир Цемах важливий для розслідування тим, що досі не було жодного живого свідка атаки російськими військовими на Боїнг рейсу МН-17, збитого біля цього міста.

Приблизно п’ять років тому Цемах став командиром окремої роти ППО” Сніжного. Даний підрозділ було сформовано 7 червня 2014-го: це перше окреме бандформування ППО окупаційних військ РФ на Донбасі.

Сніжне мало ключове оперативне значення для контролю комунікаціями з країною-агресором. Бо ворог в оперативному порядку створював там загони бойовиків. Структура підпорядковувалася терористові Ігорю Гиркину (Стрелкову) і разом з ним воювала з українськими бійцями на кордоні. Захоплений бойовик особисто був знайомий з усіма ватажками бандформувань, які воювали в районі Сніжного і знає, хто займався організацією атак на українські літаки в прикордонному районі.

Як розповідав Гиркин, вийшовши зі Слов’янська, він попрямував в Донецьк, а потім у Сніжне. У липні-серпні 2014 року рота Цемаха, імовірно, спільно з російськими окупантами нападали на авіацію ВСУ. У середині осені рота стала складовою частиною 1-ї мотострілецької бригади ЗС РФ на Донбасі, а її командир отримав звання “підполковника” і “замкомбрига” по ППО. З того часу 1-я бригада загарбників має назву “Слов’янська” – її кістяк підлеглі Гиркина і підрозділи, що воювали в Слов’янську.

Зараз пропаганда агресора намагається применшити роль Цемаха, але цінність його як очевидця складно перебільшити.

Боїнг був збитий військовими з 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ. “Є фото, відео переміщення Бука, є аудіозаписи учасників нападу на Боїнг на чолі з полковником ФСБ РФ Гиркиним. Але досі в руках слідства немає живих свідків цього злочину.

Описуючи події, пов’язані з падінням під Сніжним пасажирського лайнера МН17, Цемах каже: «Я цього пацана витягав. Я цей «Бук» ховав. Я вам покажу навіть, де він стартував, і де його забирав».