В Україні 8 березня втратило первинний сенс у вигляді боротьби за права жінок, тому треба скасувати вихідний.

В'ятрович, 8 березня, скасувати, вихідний

Про це розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович в інтерв’ю «Фактам», пояснивши, що тільки на пострадянському просторі Міжнародний жіночий день має такий статус і формулювання.

«Треба розуміти, що і в Україні, і в пострадянських країнах не йдеться про день боротьби за права жінок. Йдеться про так званий Міжнародний жіночий день. І таке формулювання плюс статус вихідного (який це свято має якраз на пострадянському просторі, лише в декількох країнах світу, що якраз не відзначаються успіхами в боротьбі за права жінок) і призвели до того, що день, присвячений боротьбі за права жінок, втратив своє початкове правозахисний значення», – зазначив В’ятрович.

За його словами, це свято перетворилося на звичайне, коли просто вітають жіночу частину суспільства.

«У першому варіанті нашого законопроекту ми пропонували заміну цього свята. Але в ході громадського обговорення більшість учасників було проти цього. Тому ми від цього відмовилися», – пояснив він.

В’ятрович також додав, що залишилася пропозиція скасування вихідного дня на 8 березня. Законопроект пропонує повернути йому первинне правозахисне значення.

«І насамперед — змінити назву, говорити саме про боротьбу за права жінок. Бо Україна є державою, яка ще потребує утвердження жіночих прав. І ми вважаємо, що цьому може і має посприяти якраз скасування вихідного в цей день», – наголосив він.