В Австрії заявили, що російський газопровід в обхід України «Північний потік-2» буде завершений вчасно, незважаючи на вплив поправок на Газову директиву ЄС.

ЄС, Північний потік-2, газопровід, Австрія

Таку заяву зробив глава нафтогазової компанії OMV Райнер Зеле, передає ТАСС. За його словами, на даному етапі «Газпром» і його європейські партнери розглядають різні сценарії розвитку подій

«Зараз ми тільки обмінюємося думками про різні сценарії розвитку подій. Але тільки тоді, коли фінальний текст (Газової директиви. — Ред.) буде для нас доступним, ми зможемо вже інтенсивніше говорити про те, які дії з нашого боку будуть потрібні», — сказав він.

«Наразі оцінки такі, що ми закінчимо проект за графіком. Вся політична дискусія, яка стосується реалізації проекту, не є для мене пріоритетною. Ми отримали дозволи на будівництво, і там, де ми їх отримали, ми будуємо», — зазначив Зеле.

За словами голови австрійської компанії, він обговорював цю тему з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером на нещодавній зустрічі у Москві. Зеле додав, що для інвесторів «не дуже приємним є те, що у проекту змінюється правова ситуація».

«І тут виникає питання про те, наскільки ця директива матиме зворотну силу, бо всі дозволи, які ми отримали, діють на старих правових підставах. Тому значною мірою це буде питання в юридичній площині», — пояснив він.