Громадська організація «Авто Євро Сила» у вівторок, 20 листопада, влаштувала всеукраїнську акцію «громадянської непокори» через прийняті закони про розмитнення автомобілів.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, євробляхи, розмитнення, акцію "громадянської непокори"Вона полягає в обмеженні проїзду на ключових трасах. На сайті організації йдеться, що робити це планують у десятках місць у всіх регіонах країни, в тому числі на вулиці Грушевського в урядовому кварталі Києва та біля Адміністрації президента.

Автомобілісти вимагають ветувати законопроекти №8487 і 8488, які вводять нові акцизи на старі машини з Європи і великі штрафи за порушення митного законодавства. Зараз ці документи знаходяться на підписі у президента Петра Порошенка.

«Що стосується акцій. Якщо вони будуть мирними і в правовому руслі — це їх повне право. Якщо вони будуть щось перекривати або інші [подібні] речі робити, повинна реагувати поліція. Це злочин. Не може невелика купка людей зіпсувати життя всій країні», — прокоментував, своєю чергою, депутат Верховної Ради, один зі спікерів БПП Олексій Гончаренко.

Близько двохсот автомобілів на єврономерах частково перекрили рух по Київській трасі, в районі КПП «Дачне» в Одесі.

Понад 800 правоохоронців забезпечують правопорядок в урядовому кварталі столиці під час акцій 20 листопада.

Згідно із поданими заявками, сьогодні у столиці заплановано ряд заходів, зокрема й акція власників автомобілів на іноземній реєстрації. На охорону публічної безпеки задіяно понад 800 правоохоронців. Службу у посиленому варіанті несуть працівники столичної поліції, патрульні поліцейські та військовослужбовці Національної гвардії України.

Через акцію власників авто з єврономерами центр Києва у суцільних заторах, водіїв просять обирати інші маршрути.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ .

«Шановні кияни та гості столиці! Зверніть, будь ласка, увагу. Центр міста стоїть. По можливості обирайте інші маршрути!» — зазначається в повідомленні.

Активісти «АвтоЄвроСили» планують упродовж дня блокувати вулицю Грушевського — допоки Рада не ухвалить відповідного рішення щодо повернення закону № 8487 на повторний розгляд уряду з поправками громадськості. Активісти вимагають скасувати акцизний податок взагалі або прибрати з формули розрахунку акцизу коефіцієнт віку автомобіля.

Нагадаємо, 8 листопада у Верховній Раді було прийнято два закони, що стосуються «євроблях».

Перший вводить нову формулу акцизного податку, який буде розраховуватися як множення базової ставки (від 50 до 150 євро залежно від типу і об’єму двигуна) на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років).

Другий підвищує розміри штрафів за порушення термінів перебування «євроблях» в Україні.

Власники «євроблях» два дні пікетували Раду з вимогою прийняти зазначені законопроекти з вигідними їм поправками. Цього не зробили, тому «євробляхери» вирішили почати всеукраїнську акцію громадянської непокори.

Голова громадської організації «Авто Євро Сила» Олег Ярошевич спалив свій Land Rover на знак протесту проти законів, прийнятих Радою. Його машину привезли 20 листопада на акцію протесту під Верховну Раду.