Мета Російської Федерації з видачею паспортів громадянам України, що проживають на території ОРДЛО, — створити «русифікований анклав», який потім з особливим статусом в Конституції повернути Україні для проведення керованої політики з боку Росії.

Про це в ефірі українського телеканалу сказав військовий експерт Олег Жданов.

«Російська Федерація намагається виснажити Україну і змусити виконати Мінські угоди в тому контексті, як вони їх розуміють: політичну частину Мінську саме за російським сценарієм. Це – головна мета», — сказав він.

За словами експерта, паспортизація громадян України на території ОРДЛО – це спроба «викоренити все українське і створити русифікований анклав», який потім «з особливим статусом в Конституції повернути Україні».

Читайте також: Жителі ОРДЛО з російськими паспортами зможуть голосувати на виборах у Держдуму, — ЗМІ

«Ми отримаємо право вето на вирішення будь-яких політичних питань. Цей русифікований регіон буде розгортати як внутрішню, так і зовнішню політику в бік Російської Федерації», — застеріг він.

Олег Жданов нагадав, що вище керівництво України має докласти усіх зусиль, щоб «РФ з позиції миротворця поставити в позицію відповідальної сторони».

«І слід доводити всьому світу в Нормандському форматі, що Росія – це сторона конфлікту», — сказав він і додав, що «все залежить від того, чи є у нас державні діячі».

Читайте також: Віталій Портников: Для Путіна України немає і не буде

«Поки що я не бачу таких державних діячів, як то Шарль де Голь. На політичному рівні ми граємо в ілюзію, коли РФ каже, що їх немає на Донбасі, а ми удаємо, що нібито їх там немає. І навіть наш Президент каже, що ми воюємо із якимись міфічними бойовиками. Чому тристороння контактна група не працює? Тому що ми розмовляємо із людьми, які не ухвалюють політичних рішень. Відсутні точки зіткнення, тому немає результатів», — впевнений військовий експерт.