У Пенсійного фонду України можуть виникнути проблеми з виплатами пенсій до кінця року через дефіцит бюджету відомства і заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, економіка, Пенсійний фонд, виплатами пенсій

Зеленський: До кінця року відчуємо поліпшення

«Бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду складатимуть 203,8 мільярда гривень», — цитує комітет Ради з питань соціальною політики і захисту ветеранів голову комітету Галину Третьякову.

Зокрема, станом на 1 вересня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Фонду складає 20,5 млрд гривень. Крім того, за повідомленнями Державної казначейської служби, через збереження негативних тенденцій з нарощування заборгованості Пенсійного фонду України перед єдиним казначейським рахунком за одержані позики, у Казначейства будуть відсутні законодавчі підстави надавати Фонду позики наприкінці бюджетного періоду.

«У зв’язку із цим у Фонду можуть виникнути ризики, пов’язані із виплатою пенсій«, — йдеться в повідомленні комітету.

Третьякова додала, що держава досі не має контролю за діяльністю, управлінням та стратегією розвитку Пенсійного фонду.

Заступник голови НБУ: Можливість отримати два транші від МВФ до кінця року втрачена

Тим часом Міністерство соціальної політики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій. Крім того, міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила в ефірі Українського радіо, що у квітні буде автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють, а у липні буде виконуватися програма президента про підвищення пенсій двох категоріям пенсіонерам.

Що відомо

  • 1,2 мільйона жителів окупованого Донбасу вже шість місяців не можуть отримати пенсії, повернутися до родини та доглядати рідних.
  • Із вересня мінімальну зарплату підвищили до 5 тисяч гривень, що стало підставою для збільшення мінімальної пенсії для людей старше 65 років.
  • Кабмін встановив порядок виплати щомісячної соцдопомоги на догляд самотнім пенсіонерам, яким виповнилося 80 років та які потребують постійного стороннього догляд. Її розмір становитиме 685 гривень.

Кабмин обнародовал таблицу, кому добавят, а кому урежут в бюджете-2021. Слуги народа???!!!