Головний військовий прокурор Віктор Чумак обіцяє розслідувати Іловайський котел. Про це він заявив в ефірі програми “Право на владу”, відповідаючи на запитання народного депутата від “Слуги народу” Ірини Верещук.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, військова прокуратура, Віктор Чумак, розслідування, Іловайський котелЧитайте також: Мені завжди везло на «життєві викрутаси»: Чумак про своє призначення головним військовим прокурором

“Я нещодавно прочитала інтерв’ю пана Муженка, який в 14-15 роках був керівником Генерального штабу. І він називає прізвище президента Порошенка, як такого, хто брав накази, в тому числі по Іловайському котлу, які потім призвели до численних жертв, смертей і так далі. Готові взяти на себе таку відповідальність і все-таки розслідувати до кінця і назвати винних?”, – запитала Верещук.

Чумак відповів, що він зобов’язаний розслідувати цю справу.

“Коли я був політиком, я міг вам відповісти, я готовий чи не готовий. Коли я стою в ролі прокурора, у мене немає такої відповіді, я готовий чи не готовий. Я повинен це зробити у відповідності з законом, у відповідності з кримінально-процесуальним кодексом, якщо я побачу, що там є ознаки кримінального правопорушення, я зобов’язаний це зробити, і тому я це зроблю. Я теж читав це інтерв’ю, повірте його читали всі”, – заявив він.

Як повідомлялося раніше, кількість загиблих військових і добровольців під Иловайском в 2014 році може перевищувати 460 осіб.

За даними Генерального штабу, в боях за Іловайськ і під час виходу з котла втрати української армії становили 220 військових, ще 40 зникли безвісти і 13 військовослужбовців досі перебувають у полоні.

У жовтні 2014 року голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом Андрій Сенченко заявив, що в боях загинули і зникли безвісти близько тисячі учасників антитерористичної операції. У звіті ТСК також ішлося, що обстановку суттєво ускладнили помилкові кадрові рішення, а до Іловайської трагедії призвели неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу, головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка.