Журналіст Роман Скрипін закликав підтримати закон про державну мову. Він розповів про своє бачення необхідності підтримки владою української.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, державну мову, закон, Роман Скрипін

“В Україні мають бути стимули. Навчання українською. Щоб потім здобути вищу освіту, тобі обов’язково потрібно знати українську. Ніякої вищої освіти іншою мовою бути не може. Для того щоб отримати посади – потрібно знати державну. Далі все буде зв’язано. Для того щоб спілкуватися з людьми, потрібно буде знати українську. Для отримання громадянства теж потрібен іспит з мови. Нам не потрібен громадянин, який не знає української. Це є по всій Європі”, – пояснює він.

Додає, що всі національні канали повинні працювати лише українською. Мовами національних меншин – лише якісь локальні. “Мова це зброя. Якщо у нас війна, то це серйозна зброя. Від цього палатиме у Москві так, що ви собі не уявляєте”, – каже журналіст.

Читайте також: “Я закликаю вас говорити державною мовою!”: Парубій двічі вимикав мікрофон “опоблоківцю”, поки той не заговорив 

Про офіційну позицію Ради Європи щодо ухвалення закону про забезпечення функціонування української мови як державної, який розглядається Верховною Радою у другому читанні, не доводиться, офіційного тексту заяви ніде немає, окрім «тиражування» слів з цього приводу комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович. Про це у середу заявив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

Напередодні комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала українських парламентарів не проводити голосування щодо мовного закону у передвиборний період.