Верховна Рада скасувала довідку про несудимість для кандидатів у депутати під час місцевих виборів.

Рішення підтримали 325 народних депутатів.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Рада, вибори, несудимість

Верховна Рада скасувала обов’язкове надання довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах. За відповідний законопроект проголосували 325 нардепів у вівторок, 15 вересня.

Як сказано в пояснювальній записці, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

«Зазначений строк може суттєво завадити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, своєю чергою, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права», — додали в записці.

У той же час, довідка про наявність чи відсутність судимості потрібна не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Згідно з чинним законодавством, зазначену довідку не потрібно надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців у 10 тисяч осіб);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.

Тому цей закон виключає норму Виборчого кодексу України, яка вимагає надання довідки про наявність або відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Кандидат повинен буде вказати свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

Нагадаємо, що сьогодні ЦВК почала прийом документів від кандидатів на місцеві вибори. Прийом документів буде завершено 24 вересня. Після цього почнеться агітаційний процес, який має бути закінчений до дня тиші 24 жовтня.

Раніше Кабмін затвердив вибори під час карантину. На вході в приміщення виборчої комісії та приміщення для голосування повинні бути антисептики для рук, а також обладнані місця для збору та утилізації масок.

З 2017 року довідки про відсутність судимості видають територіальні сервісні центри МВС.

До цього довідку про наявність чи відсутність судимості повинні були надавати кандидати в депутати обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, а також територіальних громад з населенням понад 10 тис. осіб. Разом з тим тим, хто балотується до рад громад з населенням менш ніж 10 тис. осіб, а також кандидатам на голів усіх сільських, селищних, сільських і міських рад таку довідку подавати було не потрібно.