Газова директива Європейського Союзу з поправками буде застосовуватися до російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Північний потік-2, ЄС, директива, Росії

Про це заявив генеральний директор Генерального директорату Єврокомісії з енергетики Домінік Рісторі, передає «Інтерфакс-Україна». За його словами, схвалена директива дуже швидко набуде чинності.

«Директива набуде чинності швидко, в будь-якому випадку, до запуску «Північного потоку-2». Тобто ця директива буде застосовуватися до цього проекту«, — сказав високопоставлений європейський чиновник в понеділок на прес-конференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС з енергетики. Під час засідання міністрів країн ЄС поінформували про підготовку остаточного затвердження директиви.

Він повідомив, що багато держав ЄС висловлювалися на користь того, щоб застосування цієї директиви здійснювалося негайно після публікації і з урахуванням всіх поправок.

За словами Рісторі, це дуже важливий момент, тому що гарантує швидку адаптацію директиви до національних законодавств країн ЄС.