Священний Синод Української православної церкви Московського патріархату на засіданні в середу, 3 квітня, закликав Константинополь відкликати Томос про надання автокефалії Православній церкві України.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, УПЦ МП, Константинополь, відкликати ТомосЧитайте також: Росія заявила, що воюватиме з НАТО у Керченській протоці

Константинополь повинен визнати і виправити свою «помилку», а також закликати «розкольників» покаятися, вважають в Московському патріархаті.

В опублікованій заяві говориться, що Вселенський патріарх повинен визнати свою «помилку» і відкликати томос.

«Слід констатувати, що дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності. Вважаємо, що Константинопольський патріархат і особисто патріарх Варфоломій повинні визнати свою помилку і працювати над її виправленням».

Священнослужителі УПЦ МП вважають, що українське питання потрібно вирішувати на Всеправославних зборах.

«Способом виправлення цієї помилки могло б бути відкликання томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу і скликання Всеправославних зборів для соборного вирішення українського церковного питання», — йдеться в тексті рішення Синоду УПЦ МП.

Нагадаємо, 5 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ. А вже на наступний день, 6 січня, Варфоломій офіційно вручив Томос першому предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Читайте також: Ізраїльська преса про Зеленського: єврейське походження, зв’язок із Коломойським та причини успіху