В Україні для електромобілів з’являться номери із зеленим шрифтом. Це передбачає закон №10405 щодо інфраструктури зарядних станцій для електромобілів, який підписав сьогодні президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, номери, електромобілівЧитайте також: Зеленський підписав закон про «зелений» тариф для домашніх електростанцій

У пояснювальній записці до документа йдеться, що однією з проблем, яка гальмує розвиток електромобільності в Україні, є питання обладнання місць для паркування і зарядки електромобілів, відсутність відповідних дорожніх знаків.

Після ухвалення закону Верховна Рада доручила МВС, Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Міністерству охорони здоров’я, ДСНС протягом півроку після офіційної публікації документа ввести номери для електромобілів з зеленим кольором шрифту, а також встановити вимоги до паркомісць для електрокарів; ввести дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».

Згідно з законом, МВС та ще кілька міністерств мають протягом шести місяців розробити «спеціальні номерні знаки із зеленим кольором шрифту» та нові дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».

Також передбачено визначення параметрів і вимог облаштування місць для паркування електромобілів.

За паркування транспорту на місцях, призначених для електрокарів, закон передбачає штраф від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — тобто від 340 до 510 грн.

Закон набуде чинності 1 січня 2020 року.

Читайте також: Зеленський не знайшов ключ до Трампа