Комітет із боротьби з корупцією в Саудівській Аравії, який почав працювати у суботу, арештував 11 принців, чотирьох чинних міністрів та десятки колишніх посадовців.

арештував ,корупцією ,Саудівській Аравії ,новости ,Украина ,Begemot

Про це повідомляють місцеві ЗМІ, пише ВВС.

Імена затриманих не називають, поки невідомо, у чому їх звинувачують.

Бывший телохранитель Трампа даст показания о его поездке в Москву

За даними саудівського телеканалу Аль-Арабія, комітет оголосив про відновлення розслідувань щодо повені у Джідді в 2009 році та спалаху в 2012 році вірусу Mers — близькосхідного респіраторного синдрому.

Нове антикорупційне відомство очолив спадкоємний принц Мухаммед ібн Салман. За даними державної агенції Саудівської Аравії, у комітету є право видавати ордери на арешт, а також забороняти в’їжджати чи виїжджати з країни.

Мухаммеда ібн Салмана призначили спадкоємним принцом влітку цього року, проте він давно вважається найвпливовішою людиною у Саудівській Аравії. Чистки політичної еліти, можливо, допоможуть більше посилити свою владу та здійснити заплановані реформи, вказує кореспондент ВВС Френк Гарднер.

Проте відсторонення від влади одразу кількох впливових політичних фігур може не сподобатись консервативним колам. Суспільство у Саудівській Аравії не звикло до подібних різких змін.

У суботу король Саудівської Аравії Салман замінив голову національної гвардії та командувача флоту. Офіційних пояснень цим перестановкам не було.