Глава моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер заявила, що в Україні мають скасувати прив’язку реєстрації в якості переселенців для отримання пенсій.

thickpolicy.media, толстая политика, новости, ООН, ОРДЛО, пенсійЧитайте також: МЗС РФ направило Україні ноту через припинення договору про дружбу

Про це вона сказала на прес-конференції у Києві у вівторок, де була презентована доповідь моніторингової місії ООН з прав людини.

Зазначається, що згідно з даними місії, 700 тисяч українських пенсіонерів втратили доступ до пенсій у результаті конфлікту.

«Це прямий результат державної політики, якої доступ до пенсій прив’язаний до реєстрації в якості ТПО (тимчасово переміщених осіб — ред) і до процедури верифікації, яка випливає з цієї прив’язки», — сказала Фрейзер.

«Наша рекомендація залишається незмінною — слід негайно скасувати прив’язку доступу до пенсій до реєстрації в якості ТПО», — додала вона.

Нагадаємо:

  • Раніше представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук заявив, що жителі окупованих територій Донецької і Луганської областей отримали протягом чотирьох минулих років 80 млрд гривень пенсійних виплат із українського бюджету.