Києво-Печерська і Почаївська лаври є державною власністю і у власність релігійних організацій не передаються. Зараз вони на 50 років здані в оренду УПЦ МП. Про це заявив директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, аренда, МП, лаври є державною власністюЧитайте: У РПЦ вважають, що автокефалію УПЦ повинен давати їхній лідер Кирило

Обидві українські лаври знаходяться в оренді у Московського патріархату. Кабмін має право переглянути договір.

Він підкреслив, що обидві лаври є об’єктами національного значення.

«Держава надала оренду, і в прерогативі державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету Міністрів», — підкреслив директор департаменту.

Юраш також прокоментував зміну конфесійної приналежності інших храмів. За його словами, з початку 2014 року в Київський патріархат перейшли або знаходяться в стані переходу майже 120 громад УПЦ МП.

У Московському Патріархаті, як зазначив чиновник, такі переходи громад вважають «захопленнями храмів», що абсолютно не відповідає реальності і законам.

За його словами, з юридичної точки зору, позиція УПЦ МП виглядає абсурдною: вона апріорі не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю.

«Для них (Московського патріархату, — ред.) громада — якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, повинна знаходитися в феодальному володінні МП. Наш закон дає можливість абсолютно вільно віруючим змінювати свою релігійну юрисдикцію. І ніхто цього не може перешкодити. І саме громада володіє всім майном і має повне право цим майном розпоряджатися — це може бути храм, будинок священика, автомобілі і так далі», — сказав чиновник.

Нагадаємо, на Прикарпатті в кінці вересня стався силовий конфлікт навколо храму.