Українці, які вже визначилися із фаворитами президентських виборів у березні 2019 року, вважають, що до другого туру пройдуть лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко та нинішній Президент України Петро Порошенко.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, соцопитування, президентських виборів

Про це поінформував політолог Ростислав Балабан у середу під час прес-конференції Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова на тему «Соціологічні підсумки року», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Серед виборців, які визначилися, що будуть голосувати на президентських виборах, вони бачать у другому турі Юлію Володимирівну Тимошенко і Петра Олексійовича Порошенка», — сказав Балабан.

При цьому він уточнив і головні теми цих двох основних кандидатів. Так, у Тимошенко — це тарифи, соціальна політика і газ, а в Порошенка — національна оборона та Томос про автокефалію української православної церкви.

“Цікава річ, що соціальна тема, яка актуальна і, звичайно, хвилює українців, максимум рейтингу вже вичерпала. І ця тема не дає електорального приросту. Тоді як у Петра Олексійовича тематика щодо Томоса, автокефалії української православної церкви дає певний приріст, тому що це нова тема, цікава тема. Наприклад, автокефалію підтримує 54,7% українців, а не підтримує лише 17%”, — пояснив Балабан.

Водночас експерт додав, що важливими темами для громадян України залишаються події на сході (68,3%), корупція (38,5%), а також ціни, тарифи і соцзахист (33,3%).

Нагадаємо, президентські вибори 2019 року стануть сьомими за рахунком. Досі лише одному українському Президенту вдалося обіймати цю посаду два строки поспіль. Леонід Кучма був главою держави з 1994 до 2004 року.

P.S.

Нарешті побачив цих клоунів, що засерають вуха всій країні