Письменник та журналіст Віталій Портников вважає що прийняття закону про мову — це лише початок боротьби за його збереження. На його думку, мову ненавидять й шовіністи і ліберали. Тому в першу чергу атаки на закон здійснюватимуть за допомогою судів.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Портников, мову ненавидять, закону про мовуЧитайте також: «Насильственная украинизация!» Россия закатила истерику в ООН из-за украинского языка

«Буде не тільки звернення до Конституційного суду. Будуть і звернення до звичайних судів, щоб за допомогою чергових псевдо юридичних маніпуляцій заблокувати виконання цього закону. Будуть спроби вихолостити закон у новому парламенті, більшість депутатів якого очевидно виявляться далекими від завдань державного будівництва. І на усіх тих, хто в цьому будівництві зацікавлений, чекає нелегка боротьба за майбутнє України і за майбутнє української мови», — зазначив журналіст.

Читайте також: В Україні набув чинності закон про мову

Портников каже, що вороги закону не бажають, щоб наша країна йшла шляхом європейської інтеграції. Саме тому боротимуться з мовою як зі своїм головним ворогом.

Читайте також:  Мовна позиція Разумкова свідчить про відкат в гуманітарній сфері

«Для Путіна, для багатьох його співвітчизників і для багатьох наших співвітчизників Україна — тимчасове утворення, непорозуміння. — пояснює він. — Ці люди хотіли б, щоб рано чи пізно Україна зникла з політичної карти світу — ну, в крайньому випадку «стиснулася» до Галичини. Тому українську мову так однаково ненавидять і ті, хто не приховує свого шовінізму і ті, хто вважає себе лібералами і «громадянами світу». Ніякі вони не громадяни світу! Вони точно розуміють, що Харків, Одеса і Донецьк, які заговорять українською мовою, будуть назавжди втрачені для імперії. А Харків, Одеса і Донецьк, які говорять російською мовою — потенційні обласні центри Російської Федерації. Доведено «народними республіками» і Кримом».

Партія «Опозиційний блок» подала до Верховної Ради законопроект про скасування закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Авторами законопроекту виступили колишні «регіонали» Вадим Новинський, Олександр Вілкул та Євген Мураєв.