У російському СІЗО одружився український моряк Віктор Беспальченко, який був захоплений військовими РФ під час нападу у Керченській протоці.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, СІЗО, одруження, Віктор БеспальченкоЧитайте також: Російська нахабність не знає меж: Кремль не випустить українських моряків

«Через кілька місяців підготовки, отримання дозволів від слідства і адміністрації СІЗО, подолання адміністративних бар’єрів, мрія молодих здійснилася і сьогодні вони розписалися!», — розповів захисник.

Він зазначив, що після короткої церемонії одруження молодим надали одну годину для спілкування, але під наглядом охоронців СІЗО.

Адвокат побажав молодятам «якнайшвидшого звільнення Віктора і щасливого медового місяця подалі від Росії».

Читайте також: Захваченным Россией в плен морякам грозит до 6 лет лишения свободы, — адвокат

Читайте також: Захоплені українські кораблі зникли з порту Керчі

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери «Бердянськ» та «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя. Троє українських моряків під час атаки росіян зазнали поранень.
  • Окупаційні «суди» у Криму заарештували 24 українських військових, їх було перевезено до російського СІЗО «Лефортово».
  • Полоненим українцям пред’явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • 25 травня 2019 року постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія та зобов’язав РФ відпустити захоплених моряків.
  • 25 червня сплив термін виконання відповідного наказу Міжнародного трибуналу з морського права.
  • У Кремлі відмовились відпускати українських моряків, заявивши, що  це питання перебуває за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права.