Захоплених у Керченській протоці і пізніше заарештованих в анексованому Криму українських моряків у московському СІЗО «Лефортово» посадили в одиночні камери.

Про це повідомляє в п’ятницю російський телеканал «Дождь».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Керченська криза, Росія, полонені моряки, московському СІЗО

Як повідомляється, кореспондент «Дождя» і член ГНК Москви Когершин Сагієва відвідала українських військових у «Лефортово» і розповіла про їх стан і умови тримання.

«Моряки зараз знаходяться в карантинних одиночних камерах. Це тимчасові приміщення, куди розміщують обвинувачуваних/підозрюваних для перевірки документів і стану їх здоров’я на період 7-10 днів», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що моряки живуть у «стандартних умовах» — це камери півтора на два метри, залізні ліжка, матраци, вовняні ковдри, стіни, пофарбовані зеленою фарбою; пізніше їх переведуть у камери з сусідами, де будуть холодильники і, можливо, телевізори.

Російське видання також повідомляє, що «українці розповіли, що почуваютьcя нормально». Вранці їли гречану кашу, годину провели на прогулянці в тюремному дворику, після обіду їм принесуть книги.

«Видали зубну щітку, пасту, рушник, забезпечили місцем для сну, постільним приладдям. Скарг на умови тримання немає», — сказав членам ГНК один з моряків Роман Мокряк.

Всіх, хто прибув, перевдягнули в тюремний одяг, оскільки бути у військовій формі іншої держави в «Лефортово» заборонено, сказали в ізоляторі.

Затримані переживають, що залишилися без зв’язку з родичами. Вони попросили правозахисників передати, що на кожного з них заведено рублевий рахунок — туди можна переказувати гроші, щоб моряки могли купувати продукти в рундуку, поштові конверти з марками і писати листи.

Українські дипломати в Росії намагаються отримати доступ до полонених моряків Військово-морських сил України, яких захопили російські силовики 25 листопада, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, представники Росії підтвердили, що військовополонені наразі перебувають у Москві.

Читайте: Оккупируют Киев и Львов! Мария Захарова разразилась угрозами в сторону Украины