Заступник Міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що українські підприємства, які втратили прибуток і активи через окупацію Криму Росією, подали позовів до міжнародних судів вже більш ніж на 4,5 мільярда доларів.

Про це він розповів в ефірі телевізійного каналу “Дім”.

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін

“Ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили дохід, щоб звертатися в арбітражі і відсуджувати, відсуджувати і ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили”, – заявив заступник міністра.

За словами Єніна, позови від українських підприємств у зв’язку з незаконною окупацією Криму Росією в даний момент знаходяться вже в 12 комерційних арбітражах. І хоча процеси по більшості позовів зараз тільки починаються, вже є деякі позитивні результати приблизно на 250 мільйонів доларів.

У той же час дипломат зазначив, що основні позови проти російських окупантів ще будуть подані в майбутньому. Серед них позов подасть також і “Нафтогаз”. При цьому Росія постійно намагається оскаржити постанови, які приймають комерційні арбітражі, однак це не зупинить рішення, що вже набули чинності.

“Нараховується пеня, все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже “А куди йдуть Наші гроші?”,- вважає Єнін.

Заступник міністра вважає, що в кінцевому підсумку рішення міжнародних судів ускладнять для Росії ситуацію настільки, що вона повинна буде виплачувати багатомільярдні рахунки і опиниться в повній ізоляції. При цьому Україна відновить на своїх територіях мир і”доведе, що справедливість є”.

Зазначимо, що Україна звинувачує РФ у поставках зброї на окупований Донбас, обстрілах житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищенні пасажирського автобуса в районі Волновахи, а також дискримінації української та кримськотатарської громад в окупованому Криму. Росія в цьому процесі оскаржує юрисдикцію Міжнародного Суду ООН.

Нагадаємо, раніше Олена Зеркаль заявляла, що Росія відповідатиме в Гаазькому суді за всіма звинуваченнями у фінансуванні тероризму та расової дискримінації в окупованому Криму.