Україна за прикладом Європейського Союзу може відмовитися від переведення стрілок годинника на літній і зимовий час. 

Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. 

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, ЄС, переведення, літній, зимовий час

За його словами, на сьогодні немає чинників, які б підтверджували доцільність зміни часу.

«Раніше були проблеми з нестачею електроенергії в пікові години. Тому треба було зміщувати їх, розтягувати на кілька годин вранці та ввечері. Зараз такої проблеми немає», — пояснив експерт.

Читайте також: На зустріч з Тимошенко автобусами звозили пенсіонерів, платили по 30 гривень за годину

За словами Рябцева, переведення стрілок в Україні залежить лише від рішення виконавчих органів влади, і його необхідність не підкріплена жодними розрахунками.

«Наскільки мені відомо, таких розрахунків немає. Ми досі користуємося тими, що були за радянських часів. Наприклад, мені особисто значно краще прокидатися і засинати, коли час на годиннику збігається з сонячним часом».

У 2019 році в Україні перехід на літній час відбудеться в останню неділю березня. З 30 на 31 березня о 3 годині ранку стрілки годинника переведуть на одну годину вперед. Зміни у часі негативно позначаються на самопочутті деяких людей. Можуть викликати: депресію, дратівливість, стомлюваність та зниження працездатності.