Війна триває довше, ніж можна було собі уявити. Гинуть сміливі, красиві, сповнені життя люди.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, війна, незалежність, держава, мова

Де український контент?

Я собі думаю, що всі ті, хто тут, всередині країни, в безпеці, навіть попри наші COVID-19 і тривожності, мали би творити таку міцну українську державу, на яку ворог навіть не наважувався би зазіхати.

Творити український простір: український бізнес, україномовну освіту і культурний простір, україномовний медійний контент. Ми створюємо книжки українською мовою, я пишу поезію, пісні українською. Збираюся робити відеопроєкт з українськими митцями.

Але мені бракує в рідній країні поваги до мене як україномовної людини.

І бракує україномовного контенту. Бо на YouTube мені викочує мільйон російськомовних фільмів, мультів і відеоблогів. Бо відкриваєш безліч сайтів – і першою відкривається російська. Бо booking пропонує мені написати зауваження російською і англійською.

Ми досі не зрозуміли, що мова = безпека

Але це питання до кожного з нас. Чому так мало досі україномовного контенту?

Чому ніхто не береться робити для дітей відео про їхні улюблені ігри, лєго-іграшки – з україномовними коментаторами?

Чому україномовного контенту для малюків дуже мало і він, м’яко кажучи, переважно відстійний, а для трохи старших ну взагалі нема? (Не кажіть мені про прекрасно озвучені українською відомі мультфільми – їх все одно в багато разів менше, аніж російською).

Рахуємо аудиторію і не віримо, що українців достатньо, щоб це монетизувати? Це як із серіалами, які знімалися на «всьо СНД». Це невіра.

І це питання до кожного громадянина: чи розуміє він пряму залежність таких понять, як «державна мова» і «державна безпека». І незалежність, 29-ту річницю якої нам скоро святкувати.