Національний банк України відновив постачання готівкового долара в Україну.

Про це на брифінгу заявив заступник голови НБУ Олег Чурий, передає кореспондент РБК-Україна.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, НБУ, готівкового долара

Зеленський — перший президент, який запросив олігархів у ліжко, — Висоцький

За його словами, у зв’язку з коронавірусом значно скоротилося число авіарейсів в Україну, у тому числі тих, якими доставлялося готівкова валюта.

«Були банки, які завозили її і розпродавали її для поповнення кас, для задоволення попиту фізичних осіб. На сьогодні є проблеми з авіасполученням, тому НБУ долучився до доставки іноземної валюти в Україну», — додав він.

Також він повідомив, що минулого тижня вдалося доставити кілька партій в готівковому євро.

«Ми для цього провели два аукціони з продажу готівкового євро за безготівковий євро. Ми провели два аукціону — на 100 і 200 млн євро, але попит був невисокий і ми продали всього 36 млн євро … Попит на євро стихає», — зазначив Чурий.

Він також додав, що сьогодні НБУ проводить перший аукціон з продажу готівкового долара.

«Ми виставили 130 млн доларів, які вдалося доставити в Україну. Наступний аукціон з продажу готівкового долара ми будемо проводити в понеділок. І на наступному тижні ми зможемо завезти певну партію доларів. Найближчим часом будемо регулярно проводити аукціони по долару, поки не задовольниться попит банків їх клієнтів», — додав заступник глави НБУ.

  • Національний банк України зміцнив офіційний курс гривні щодо долара одразу на 34 копійки.