Для того, щоб досягти нинішнього рівня Польщі, Україні потрібно стабільно розвиватися протягом 20 років. Водночас темпи зростання в середньому повинні становити 6%. Бо часткові реформи і зростання в 4% вирішать це завдання лише наполовину.

Про перспективи розвитку України повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише «Інтерфакс-Україна».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic. економіка, рівня Польщі

Читайте також: 12 мільярдів доларів перевели «заробітчани» в Україну

Це довгостроковий проєкт, неможливо завершити реформи протягом декількох років. Україна повинна підтримувати розвиток 20 років, щоб хоча б наздогнати сусідів, – заявив Люнгман.

За його словами, структурні реформи забезпечать інвестиції в економіку України та підвищать продуктивність. Мова йде про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в 30 тисяч доларів.

Він нагадав, що Україна потрапила до 18 країн світу, економіки яких скоротилися за 1990 – 2017 роки. Середній показник України – «мінус» 0,2% щорічно. Міжнародна організація праці прогнозує скорочення працездатного населення України на 1,2% щорічно, аж до 2030 року.

За словами представника МВФ, за таких показників і без реформ темпи зростання в Україні не перевищуватимуть 2,5% в рік.

Люнгман назвав галузі, в яких Україна відстає від країн Європи:

  • судова система і верховенство права (рівень корупції, захисту прав власності);
  • товарні ринки (рівень конкуренції та регулювання);
  • фінансовий сектор (доступ до фінансування, стійкість банків);
  • торгівля і відкритість (тарифи й нетарифні бар’єри).

Представник МВФ також окреслив три сценарії можливого розвитку України:

  • перший – повне реформування (подолання зазначеного вище відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно. За таких умов населення стане багатшим на 60% через 20 років. А досягти рівня нинішньої Польщі зможе приблизно у 2038 році.
  • другий – часткові реформи (збереження розриву в судовій системі й ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%. Це зробить населення найбагатшим на 20%.
  • третій – призупинення реформ (без ринку землі) і зростання темпами до 1,5%. У цьому випадку населення через 20 років збідніє на 20%.

На його думку, наразі темп реформ в Україні свідчить про те, що вона перебуває між другим і третім варіантом.

Раніше у Світовому банку заявили, що без проведення реформ, та маючи поточні темпи росту ВВП. Водночас для досягнення рівня Польщі Україні потрібно щонайменше 50 років.