Україна посіла друге місце в Європі за кількістю власних покладів газу.

Україна, друге місце, Європа, газ

Як повідомляє сайт «Ціна держави», за останніми оцінками BP Statistical Review of World Energy, Україна має 1,1 трлн кубометрів запасів газу.

При цьому ще недавно НАК «Нафтогаз» і Міненерго давали статистику на рівні 0,6 трлн кубометрів. Відзначається, що показники змінилися через удосконалення методики оцінки запасів.

«Це мало чи багато? Якщо порівнювати з країнами, які володіють найбільшими покладами газу в світі — Іраном, Туркменістаном або Катаром, — це мало. Однак серед країн Європи ми займаємо друге місце — більше газу тільки у Норвегії», — повідомляється на сайті.

«Різниця в цифрах пояснюється різними методиками оцінки. Однак справа не тільки в цьому. Обсяги розвідувального буріння ростуть і методологія оцінки запасів родовищ вдосконалюється. Тому переоцінка запасів газу — постійний процес для всіх країн. У 1997 вважали, що у США є 4.5 трлн кубометрів, — тепер 8,7 трлн. Запаси Ірану тоді оцінювали на рівні 22,7 трлн, тепер — 33,2 трлн «, — підкреслюється в матеріалі.

Грунтуючись на цих даних, можна зробити висновок, що Європа залежить від зовнішніх постачальників газу. І потреби цього ринку потенційно може покривати будь-яка країна, що має досить покладів.