Величезний банер, розміром понад 30 метрів висотою, розвісили на 16-поверхівці в центрі Луцька. Ним, вочевидь, звернулись до Президента України, аби той пам’ятав, якою ціною він прийшов до влади, обіцяючи «АТО за декілька годин» і мир в країні.

Луцьк, Порошенко, банер, обвинуваченя

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляють «Волинські новини».

Видання зазначає: «51-ша окрема механізована бригада проіснувала до 2014 року. Її історія за той рік, коли Росія напала на Україну, — це ціла низка трагічних подій, де полягли волинські герої (Волноваха, Савур-Могила, Іловайськ). Але ця історія — це ще й приклад героїзму і мужності, хоч і про значну частину подвигів волинян чомусь мовчать».

Загальна кількість загиблих у зіткненні між терористами і силовиками під Волновахою становить 17 осіб.

29 серпня під час виходу з Іловайська загинув командир бригади полковник Павло Пивоваренко, якого впізнали тільки восени 2015 року, а до цього він вважався зниклим безвісти.

Після цього, не маючи захисника в особі комбрига, 51-ша бригада була несправедливо звинувачена в масовому дезертирстві і розформована. Саме її зробили винуватцем поразок, а не тих, хто ставив їй завдання.

Як писав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, бригаду було розформовано, щоб перекласти відповідальність за помилкові рішення з Президента Петра Порошенка і начальника Генштабу Віктора Муженка під час Іловайської операції на солдатів і командирів 51-бригади.

«На жаль, система брехні і піару, яку на державні кошти Президент Порошенко дозволив вибудувати навколо начальника Генштабу, щоб за будь-яку ціну виправдати злочинні дії цього «котловодця», призвела до масштабних фальсифікацій реальних подій війни. І до зіркопаду на погони боягузів і дурнів, які отримали можливість брехати проти справжніх героїв», — написав він.

Також Бутусов стверджує, що начальник Генштабу Муженко причетний до загибелі понад 400 українських воїнів, яких він кинув в оточенні під Іловайськом. «І всі матеріали цієї справи вже підготовлені до передачі в суд ще рік тому. Але щодо Муженка справу за цілий рік до суду так і не передали», — уточнив він.