У списку спостерігачів від ОБСЄ на виборах є 24 громадяни Росії. Про це повідомив прес-секретар Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Томас Раймер.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, росіяни, ОБСЄ на виборах

«Ми отримали пропозиції стосовно спостерігачів від держав-учасниць і направили список з цих 684 імен, включаючи 24 спостерігачів, запропонованих Російською Федерацією, в Центральну виборчу комісію України для акредитації», — заявив Раймер.

За словами прес-секретаря БДІПЛ ОБСЄ, це стандартна практика для бюро.

«БДІПЛ не має права схвалювати або не затверджувати кандидатури спостерігачів. Для всіх місій спостереження за виборами БДІПЛ направляє запит усім іншим державам-учасницям ОБСЄ про призначення спостерігачів для участі в місії спостереження за виборами БДІПЛ, і саме це БДІПЛ і зробило в цьому випадку», — уточнив Раймер.

Списки спостерігачів від ОБСЄ надходять до ЦВК країни, в якій проходять вибори. А вже там приймають рішення про те, кого акредитувати і допускати до спостереження за голосуванням, а кому відмовити.

Спостерігачів від Росії, які є в запропонованому Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ списку, не зареєструють на вибори президента України.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Я вважаю, що це питання вирішено. Для цього є політична, юридична й моральна підстава. До того ж Верховна Рада ухвалила відповідний закон, тому російських спостерігачів тут не буде», — сказав міністр.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада прийняла закон, що доповнює закони про вибори президента України, про вибори народних депутатів України і про місцеві вибори приписом, згідно з яким офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.