У Росії вважають, що рішення про автокефалію в Україні має приймати предстоятель РПЦ патріарх Московський і всієї Русі Кирило.

Таку думку висловив митрополит східно-американський і нью-йоркський, першоієрарх Російської зарубіжної церкви Іларіон.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, РПЦ, Кирило, автокефалію в Україні«Патріарх Константинопольський мав домовлятися з нашим найсвятішим патріархом московським і всієї Русі Кирилом і блаженнійшим митрополитом київським і всієї України Онуфрієм. Він як перший серед рівних тоді міг би підтвердити встановлення автокефалії», – зазначив він.

«Але автокефалія повинна даватися патріархом Російської православної церкви Кирилом», – заявив митрополит Іларіон.

Митрополит також вважає: «Це справа політична. Замість того, щоб не ігнорувати канонічну церкву під митрополитом Онуфрієм, вони спілкуються, домовляються про автокефалію з іншою групою, яка називається розкольницькою. Це проти всіх правил церковного життя».

За словами Іларіона, «одна з проблем – це те, що група, яка є неканонічною, дуже агресивно ставиться до Української православної церкви, яку очолює блаженніший митрополит Онуфрій».

«Дуже багато випадків, коли насильно захоплюються храми, парафії. І буває багато несправедливих діянь по відношенню до нашої канонічної церкви», – додав він

У квітні президент України Петро Порошенко написав лист вселенському патріарху Варфоломію з проханням надати автокефалію Українській православній церкві.

Томоси, які видавала Російська православна церква, – недійсні.

Про це у інтерв’ю виданню «Вголос» сказав директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

«Томоси може видавати лише Вселенський патріарх. Він давав томоси багатьом православним церквам. Наприклад, у ХІХ столітті надав такий документ Румунській православній церкві, 1924 року — Польській церкві, 1937-го — Албанській церкві, 1945 року — Болгарській церкві, 1990-го — Грузинській церкві і 1998 року Патріарх надав томос православній церкві Чехії та Словаччини. Усі ці визнані Церкви отримували томос лише від Константинополя. Москва 1970-го надала томос Американській православній церкві, але цей факт Константинополь не визнав. Визнали правочинність московського томосу лише шість Церков, які на той час перебували у залежності від Московського патріархату та СРСР», – зазначив експерт.

7 вересня Константинопольський патріархат «у рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні» призначив своїх екзархів до Києва.

Священний Синод Російської православної церкви у відповідь заявив, що дії Константинополя «є грубим нехтуванням церковних канонів», а потім припинив згадування патріарха Варфоломія у богослужіннях і співслужіннях із ієрархами Константинопольського патріархату.