Рівень нетерпимості в Росії щодо українців значно зріс з 2014 року після результаті незаконної анексії Криму і російського військового втручання, що призвело до збройного конфлікту на сході України. 

Про це йдеться в доповіді Європейської комісії проти расизму та нетерпимості, заснованої Радою Європи.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, українці, нетерпимості в Росії

«З 2014 року, в результаті незаконної анексії Російською Федерацією Республіки Крим та міста Севастополя і російського військового втручання, що призвело до збройного конфлікту на сході України, значно зросла нетерпимість до українців. В основному це має політичну спрямованість, зображуючи українців ворогами Росії», — йдеться в доповіді.

У документі вказується, що російські державні чиновники і політики допускають значну кількість расистських висловлювань, особливо під час виборчих кампаній. Основні їх мішені — мігранти з Кавказу і Центральної Азії, мусульмани і українці.

«У дискурсі громадських діячів, політиків і релігійних лідерів регулярно фігурують гомофобні, трансфобні і ненависницькі висловлювання. Нетерпима публічна риторика все так же залишається безкарною», — зазначає комісія.

Водночас ЄКРН повідомляє, що, незважаючи на антиукраїнську риторику останніх років, напади на українців є рідкістю «тому, можливо, що їх важче ідентифікувати».

Автори доповіді вказали, що в документі відображена ситуація на 22 червня 2018 року.

Нагадаємо:

  • У січні комітет Ради Європи висловив занепокоєння посяганням на права представників української меншини у Росії, які виступають із заявами, що йдуть всупереч російській політиці щодо Криму і конфлікту на сході України.
  • 18+